DOVOZ SYPKÝCH MATERIÁLOV ZADARMO!

Platí pre obce Skalité, Čierne a Raková (zadarmo do 10 km)

Vnútorné omietky

Vysoké nároky pre kvalitu vnútorných omietok potvrdzujú dlhoročné skúsenosti našich odborných dodávateľov. V REDOS nájdete vnútorné omietky na takmer všetky druhy povrchov.
Baumit

BAUMIT je jednou z najúspešnejších značiek predávajúcich stavebný materiál v Európe. V jej ponuke nájdete riešenia a produkty pre vnútorné omietky na betón, porobetón, tehlu či dokonca štukové omietky a stierky.

Weber / Terranova

Spoločnosť SAINT-GOBAIN WEBER TERRANOVA patrí k odborníkom v oblasti priemyselnej výroby fasádnych materiálov. V jej portfóliu nájdete všetko pre vaše vnútorné omietky.

Cement Hranice

Firma CEMENT HRANICE patrí k popredným výrobcom kvalitného cementu, suchých omietkových a maltových zmesí a ďalšieho stavebného materiálu na území Českej republiky.

KVK

Spoločnosť je známym výrobcom stavebných hmôt a materiálov. Špecializuje sa na výrobu suchých omietkových a maltových zmesí, stavebnej chémie, mletých vápencov, mletých dolomitov a drveného a triedeného kameniva.

Quick mix

Spoločnosť quick-mix už viac ako 50 rokov vyvíja a dodáva vysoko kvalitné suché maltové zmesi a stavebnú chémiu pre všetky stavebné odbory. Je známa vďaka špičkovým murovacím maltám s pohľadovým murivom a škárovacími hmotami.

Ostatné z kategórie

Nezodpovedali sme váš problém dostatočne?
Ľubomír Sirota
Ľubomír Sirota
Obchodný zástupca
Prevádzka Čadca
0948 154 157
V čase od 17:00 do 08:00 nám môžete zanechať správu. Budeme vás kontaktovať hneď ako to bude možné.

Zanechať správu
Andrea Friščáková
Andrea Friščáková
Obchodná zástupkyňa
Prevádzka Raková
0948 888 413
V čase od 17:00 do 08:00 nám môžete zanechať správu. Budeme vás kontaktovať hneď ako to bude možné.

Zanechať správu

Mohlo by Vás zaujímať

Je stavba svojpomocne výhodnejšia?

Je pravda, že stavba svojpomocne je finančne výhodnejšia. Ak máte šikovný stavebný dozor alebo odborníka (stavbyvedúceho), ktorý vám s výstavbou pomôže, nie je to problematické ani náročné. Mať dostatok času a fundovaného „styčného dôstojníka“ je však, najmä pre laika, skutočne nevyhnuté. Oproti stavebnej firme, s ktorou je výstavba oveľa pohodlnejšia, viete ušetriť napríklad v oblasti koordinácie. Stavebná firma totiž do celkovej ceny započítava réžiu, ako aj rezervy na problematické situácie, ktoré by potenciálne musela riešiť. Ak sa však v stavebných postupoch nevyznáte a chyby prehliadnete, môžu vás vyjsť oveľa drahšie než spotrebiteľský spôsob výstavby v réžii profesionálneho zhotoviteľa.

Čo je potrebné splniť k certifikácii triedy A0

Energetická trieda A0 (budovy s takmer nulovou spotrebou energie) bude pre rodinné domy povinná od 1. januára 2021. O nulový dom pôjde vtedy, ak ročne spotrebuje len minimum energie – do 5kWh/m2 úžitkovej plochy. To znamená, že výber, hrúbky aj teplotechnické vlastnosti materiálov sa musia prispôsobiť tomu, aby dom vo finále dosiahol požadované hodnoty energetickej náročnosti. V rámci certifikácie sa objekt posudzuje najmä podľa hodnoty globálneho ukazovateľa primárnej energie. Ide o množstvo energie potrebnej na splnenie všetkých energetických potrieb súvisiacich s užívaním a prevádzkou budovy, najmä energie potrebnej na vykurovanie a prípravu teplej vody, na chladenie a vetranie a na osvetlenie.

Je stavebný dozor nutnosť?

Stavebný dozor je na stavbe kľúčový – najmä v prípade, ak sa v stavebných záležitostiach vôbec nevyznáte. Ak sa usilujete usporiť na stavebnom dozore, šetríte na nesprávnych miestach. Ak si zvolíte najlacnejšiu alternatívu v podobe dozoru, ktorý vám za pár eur dá pečiatku, ale prakticky sa na stavbe neukáže, sú to vyhodené peniaze. Úlohou stavebného dozoru je sledovať, či bola stavba naozaj zhotovená podľa projektovej dokumentácie a či sú dodržané všetky technologické postupy. Stavebný dozor takisto dáva pozor na rozpočtové položky, ktoré by ste s obmedzenými znalosťami len ťažko ustriehli. So spoľahlivým odborníkom tak mnohonásobne ušetríte a, naopak, bez dôkladnej kontroly riskujete škodu v stovkách až tisíckach eur.

Koľko trvá proces stavebného povolenia?

Ak stavebnému úradu dodáte projektovú dokumentáciu a všetky kompletné doklady, začne stavebné konanie. Následne má úrad 30-dňovú lehotu na vyjadrenie. Pri špecifických prípadoch môže lehotu predĺžiť na 60 dní. Treba mať ešte na pamäti, že stavebné povolenie nadobúda skutočnú právoplatnosť až po uplynutí 15 dní odo dňa, kedy bolo vydané rozhodnutie stavebného úradu. V tomto období majú ostatí účastníci konania právo vzniesť ešte odvolanie proti vydaniu stavebného povolenia. Vo všeobecnosti sa pripravte na to, že celý proces spojený s vybavovaním stavebného povolenia môže trvať dva až tri mesiace.