Obklady, dlažby

Moderné a exkluzívne obklady a dlažby, ktoré ulahodia vášmu oku. Či už do interiéru, alebo exteriéru, vyberte si zo širokej ponuky svetových výrobcov v dostupných cenách.
AlfaluxAlfalux sa zrodil spojením historických značiek Alfa a Lux v rámci keramickej spoločnosti Nuova Riwal. Nuova Riwal sídli v Maranelle, v keramickej štvrti Sassuolo a spolu so značkou Saime predstavuje jednu z najdôležitejších skupín v sektore výroby porcelánových dlaždíc a obkladačiek.

BlustyleBlustyle je elegancia a garancia 100% Made In Italy. Rafinované, jednoduché, originálne a v overenej kvalite, to je tajomstvo značky. Toto kúzlo je definované láskou k bývaniu a bezkonkurenčnou kvalitou. Porcelánové dlaždice Blustyle sú odolné voči oderom, nárazom, agresívnym chemikáliám, špine, škvrnám a mrazu.

Ceramiche CapriZnačka Ceramiche Capri má za sebou niekoľko rokov života. Je to mladá a dynamická spoločnosť, ktorá sa môže pochváliť históriou s viac ako 50-ročnými skúsenosťami v sektore keramiky. Ponúka širokú škálu technických a estetických riešení, ktoré spĺňajú potreby a štýly rôznych trhov.

Cotto d EstePoslanie značky Cotto d Este je založené na hodnotách talianskej krásy: vkus, elegancia a štýl, ktoré prinášajú najvyššiu úroveň dokonalosti do nášho každodenného života. Cieľom je ponúknuť svetu jedinečné produkty, ktoré dokážu splniť akúkoľvek požiadavku súčasnej architektúry.

EnergieKerDynamická a neustále sa rozširujúca sa, to je značka EnergieKer. EnergieKer je historickým lídrom v sektore talianskych keramických dlaždíc. Založená v roku 1986 v Pavullo nel Frignano (Modena), obklopená Apeninskými horami sa môže pochváliť produkciou viac ako 11 miliónov predaných m2 po celom svete za rok.

PanariaPanaria je vyjadrením veľkej keramickej tradície Panariagroup Industrie Ceramiche S.p.A., talianskej nadnárodnej skupiny a svetového lídra vo výrobe a distribúcii keramických povrchov. Príbeh Panaria začal v roku 1974 a je plný dôležitých míľnikov. Dnes je Panaria spoľahlivou značkou, ktorá spája kvalitu a schopnosť interpretovať potreby svojich zákazníkov a budovať s nimi dlhodobé vzťahy.

Marca CoronaMarca Corona, založená už v roku 1741, je najstaršou talianskou spoločnosťou vyrábajúcou porcelánové dlaždice v okrese Sassuolo. Všetky kroky výrobného a tvorivého procesu v skutočnosti prebiehajú výlučne v Taliansku, s použitím tých najkvalitnejších surovín, najmodernejších technológií a vysokokvalifikovaného personálu. Spoločnosť vytvorila vlastnú projektovú divíziu, ktorá poskytuje profesionálom v tomto odvetví špičkové technické riešenia.

MargresMargres je jednou z popredných značiek a svoju výrobu začala v roku 1982. Výhradne sa venuje výrobe porcelánovej kameniny, prémiového produktu
poskytujúceho riešenia pre akýkoľvek typ stavieb v súkromných alebo verejných priestoroch vďaka svojim vysokým technickým výhodám. Vlastnosti, ktoré robia produkty jedinečnými vychádzajú z použitia najmodernejších technológií, vysoko kvalitných surovín a estetického záujmu.

RakoZnačka RAKO patrí k najstarším značkám českého priemyslu a zároveň je jednou z najstarších značiek keramických obkladov na svete. Radí sa k najväčším európskym výrobcom obkladových materiálov. Vďaka kvalitným výrobkom, novým technológiám, know-how a spoľahlivému servisu píše značka RAKO svoju históriu už 140 rokov.

Nezodpovedali sme váš problém dostatočne?
Bc. Martin Jaroš
Kúpelňové štúdio
0940 656 222
V čase od 17:00 do 08:00 nám môžete zanechať správu. Budeme vás kontaktovať hneď ako to bude možné.

Zanechať správu

Mohlo by Vás zaujímať

Je stavba svojpomocne výhodnejšia?

Je pravda, že stavba svojpomocne je finančne výhodnejšia. Ak máte šikovný stavebný dozor alebo odborníka (stavbyvedúceho), ktorý vám s výstavbou pomôže, nie je to problematické ani náročné. Mať dostatok času a fundovaného „styčného dôstojníka“ je však, najmä pre laika, skutočne nevyhnuté. Oproti stavebnej firme, s ktorou je výstavba oveľa pohodlnejšia, viete ušetriť napríklad v oblasti koordinácie. Stavebná firma totiž do celkovej ceny započítava réžiu, ako aj rezervy na problematické situácie, ktoré by potenciálne musela riešiť. Ak sa však v stavebných postupoch nevyznáte a chyby prehliadnete, môžu vás vyjsť oveľa drahšie než spotrebiteľský spôsob výstavby v réžii profesionálneho zhotoviteľa.

Čo je potrebné splniť k certifikácii triedy A0

Energetická trieda A0 (budovy s takmer nulovou spotrebou energie) bude pre rodinné domy povinná od 1. januára 2021. O nulový dom pôjde vtedy, ak ročne spotrebuje len minimum energie – do 5kWh/m2 úžitkovej plochy. To znamená, že výber, hrúbky aj teplotechnické vlastnosti materiálov sa musia prispôsobiť tomu, aby dom vo finále dosiahol požadované hodnoty energetickej náročnosti. V rámci certifikácie sa objekt posudzuje najmä podľa hodnoty globálneho ukazovateľa primárnej energie. Ide o množstvo energie potrebnej na splnenie všetkých energetických potrieb súvisiacich s užívaním a prevádzkou budovy, najmä energie potrebnej na vykurovanie a prípravu teplej vody, na chladenie a vetranie a na osvetlenie.

Koľko trvá proces stavebného povolenia?

Ak stavebnému úradu dodáte projektovú dokumentáciu a všetky kompletné doklady, začne stavebné konanie. Následne má úrad 30-dňovú lehotu na vyjadrenie. Pri špecifických prípadoch môže lehotu predĺžiť na 60 dní. Treba mať ešte na pamäti, že stavebné povolenie nadobúda skutočnú právoplatnosť až po uplynutí 15 dní odo dňa, kedy bolo vydané rozhodnutie stavebného úradu. V tomto období majú ostatí účastníci konania právo vzniesť ešte odvolanie proti vydaniu stavebného povolenia. Vo všeobecnosti sa pripravte na to, že celý proces spojený s vybavovaním stavebného povolenia môže trvať dva až tri mesiace.

Je stavebný dozor nutnosť?

Stavebný dozor je na stavbe kľúčový – najmä v prípade, ak sa v stavebných záležitostiach vôbec nevyznáte. Ak sa usilujete usporiť na stavebnom dozore, šetríte na nesprávnych miestach. Ak si zvolíte najlacnejšiu alternatívu v podobe dozoru, ktorý vám za pár eur dá pečiatku, ale prakticky sa na stavbe neukáže, sú to vyhodené peniaze. Úlohou stavebného dozoru je sledovať, či bola stavba naozaj zhotovená podľa projektovej dokumentácie a či sú dodržané všetky technologické postupy. Stavebný dozor takisto dáva pozor na rozpočtové položky, ktoré by ste s obmedzenými znalosťami len ťažko ustriehli. So spoľahlivým odborníkom tak mnohonásobne ušetríte a, naopak, bez dôkladnej kontroly riskujete škodu v stovkách až tisíckach eur.