DOVOZ SYPKÝCH MATERIÁLOV ZADARMO!

Platí pre obce Skalité a Čierne

Radiátory

Veľký výber kúpeľňových a designových radiátorov od popredných výrobcov vrátane príslušenstva - ventilov, vykurovacích tyčí, držiakov a šróbení.
P.M.H. Invest TradeRodinná firma P.M.H. Invest Trade s.r.o. bola založená v decembri 1991 v Českom Krumlove, kde aj naďalej má svoje sídlo. Silnou stránkou je predovšetkým kvalita, dizajn a Česká výroba. Začala s výrobou sanitárnych priečok a v roku 1999 sa k výrobe pripojila výroba kúpeľňový radiátorov. V súčasnej dobe okrem Českej republiky vyvážajú aj do niekoľkých krajín Európskej únie a Kanady.

Thermal TrendThermal Trend je český výrobca radiátorov, ktorý pôsobí na trhu od roku 1991. Sídlo spoločnosti je v Starovičkách u Hustopečí na krásnom mieste v susedstve Pálavských vrchov a vodnej nádrže Nové Mlýny. Špičkoví zamestnanci sú zárukou najvyššej kvality výrobkov, ktoré sú exportované do 22 krajín prevažne v Európe. Medzi hlavné trhy patrí Nemecko, Rakúsko, Maďarsko, Rumunsko, Česká Republika, Slovensko, Grécko, Poľsko a veľa ďalších.

ZehnderPôvodne švajčiarska rodinná firma založená pred viac ako 100 rokmi. Dnes má vedúce postavenie na trhu ako nadnárodný koncern. Zehnder je európsky leader v oblasti výroby designových radiátorov do kúpeľní a obytných priestorov a jeden z vedúcich dodávateľov systémov komfortných vetraní a rekuperácií tepla. Designové radiátory Zehnder vytvárajú životný priestor. Návrhy od renomovaných medzinárodných dizajnérov zaručia moderný a sebavedomý životný štýl.

Nezodpovedali sme váš problém dostatočne?
Bc. Martin Jaroš
Kúpelňové štúdio
0940 656 222
V čase od 17:00 do 08:00 nám môžete zanechať správu. Budeme vás kontaktovať hneď ako to bude možné.

Zanechať správu

Mohlo by Vás zaujímať

Je stavba svojpomocne výhodnejšia?

Je pravda, že stavba svojpomocne je finančne výhodnejšia. Ak máte šikovný stavebný dozor alebo odborníka (stavbyvedúceho), ktorý vám s výstavbou pomôže, nie je to problematické ani náročné. Mať dostatok času a fundovaného „styčného dôstojníka“ je však, najmä pre laika, skutočne nevyhnuté. Oproti stavebnej firme, s ktorou je výstavba oveľa pohodlnejšia, viete ušetriť napríklad v oblasti koordinácie. Stavebná firma totiž do celkovej ceny započítava réžiu, ako aj rezervy na problematické situácie, ktoré by potenciálne musela riešiť. Ak sa však v stavebných postupoch nevyznáte a chyby prehliadnete, môžu vás vyjsť oveľa drahšie než spotrebiteľský spôsob výstavby v réžii profesionálneho zhotoviteľa.

Čo je potrebné splniť k certifikácii triedy A0

Energetická trieda A0 (budovy s takmer nulovou spotrebou energie) bude pre rodinné domy povinná od 1. januára 2021. O nulový dom pôjde vtedy, ak ročne spotrebuje len minimum energie – do 5kWh/m2 úžitkovej plochy. To znamená, že výber, hrúbky aj teplotechnické vlastnosti materiálov sa musia prispôsobiť tomu, aby dom vo finále dosiahol požadované hodnoty energetickej náročnosti. V rámci certifikácie sa objekt posudzuje najmä podľa hodnoty globálneho ukazovateľa primárnej energie. Ide o množstvo energie potrebnej na splnenie všetkých energetických potrieb súvisiacich s užívaním a prevádzkou budovy, najmä energie potrebnej na vykurovanie a prípravu teplej vody, na chladenie a vetranie a na osvetlenie.

Koľko trvá proces stavebného povolenia?

Ak stavebnému úradu dodáte projektovú dokumentáciu a všetky kompletné doklady, začne stavebné konanie. Následne má úrad 30-dňovú lehotu na vyjadrenie. Pri špecifických prípadoch môže lehotu predĺžiť na 60 dní. Treba mať ešte na pamäti, že stavebné povolenie nadobúda skutočnú právoplatnosť až po uplynutí 15 dní odo dňa, kedy bolo vydané rozhodnutie stavebného úradu. V tomto období majú ostatí účastníci konania právo vzniesť ešte odvolanie proti vydaniu stavebného povolenia. Vo všeobecnosti sa pripravte na to, že celý proces spojený s vybavovaním stavebného povolenia môže trvať dva až tri mesiace.

Je stavebný dozor nutnosť?

Stavebný dozor je na stavbe kľúčový – najmä v prípade, ak sa v stavebných záležitostiach vôbec nevyznáte. Ak sa usilujete usporiť na stavebnom dozore, šetríte na nesprávnych miestach. Ak si zvolíte najlacnejšiu alternatívu v podobe dozoru, ktorý vám za pár eur dá pečiatku, ale prakticky sa na stavbe neukáže, sú to vyhodené peniaze. Úlohou stavebného dozoru je sledovať, či bola stavba naozaj zhotovená podľa projektovej dokumentácie a či sú dodržané všetky technologické postupy. Stavebný dozor takisto dáva pozor na rozpočtové položky, ktoré by ste s obmedzenými znalosťami len ťažko ustriehli. So spoľahlivým odborníkom tak mnohonásobne ušetríte a, naopak, bez dôkladnej kontroly riskujete škodu v stovkách až tisíckach eur.