DOVOZ SYPKÝCH MATERIÁLOV ZADARMO!

Platí pre obce Skalité, Čierne a Raková (zadarmo do 10 km)

S Pružnou lepiacou maltou KGX 65 to ide ako po masle!

7.3.2024 293x

Pri lepení obkladov či dlažby určite nie je dobré podceňovať výber vhodného lepidla/lepiacej malty. Práve vhodne zvolená lepiaca malta predstavuje jeden z kľúčových faktorov, ktoré môžu pozitívne či negatívne ovplyvniť životnosť realizovaného povrchu. Výber stavebného lepidla závisí od konkrétnej situácie, t. j. veľkosti obkladanej plochy a obkladových prvkov, podmienok prostredia, očakávaného zaťaženia, ako aj zručnosti majstrov. Pred použitím je vždy dôležité zvážiť konkrétne požiadavky projektu a dodržiavať odporúčania výrobcu lepidla.

Pružnosť bez kompromisov

Ak vyberáte lepiacu maltu, ktorou nalepíte najrôznejšie typy keramických obkladov a dlažby, gressu či prírodného kameňa v interiéri aj exteriéri, a to aj pri zvýšenom statickom a tepelnom zaťažení, nová Pružná lepiaca malta KGX 65 vás určite nesklame. Lepiaca malta triedy C2 TE S1 je flexibilné stavebné lepidlo s predĺženou dobou otvorenia a so zníženým sklzom. Je vhodná aj na obkladanie väčších plôch s väčšími a ťažšími obkladovými prvkami v kúpeľniach, bazénoch, terasách a pod., ktorá je schopná odolávať priečnej deformácií. 

Pružná lepiaca malta KGX 65 v sebe nesie prvky Murexin Hybrid Technology. Čo to vlastne je? V oblasti stavebných materiálov reprezentuje Hybrid Technology produkty, ktoré obsahujú suroviny s určitými charakteristikami, kombináciou ktorých možno dosiahnuť nové, vysoko špecializované vlastnosti stavebných materiálov prinášajúce benefity najmä pre spracovateľov. Jednoducho povedané pri produktoch s Murexin Hybrid Technology sú zaručené:
-  výborná spracovateľnosť
-  výnimočne jednoduchá a bezpečná realizácia
-  výkon aj v náročných podmienkach (prostredí)
-  odolné a dlhotrvajúce spojenie medzi obkladovými prvkami a podkladom
-  optimalizovaná účinnosť

Jedinečná kombinácia materiálov

Murexin Hybrid Technology použitá v Pružnej lepiacej malte KGX 65 kombinuje najlepšie vlastnosti aktívnych plnív a špeciálne vybraných prísad. Výsledkom tejto jedinečnej kombinácie je na mieru navrhnutá receptúra s vynikajúcim časom otvorenia a vytvrdzovania. Použitie princípu Hybrid Technology v lepidle triedy S1 je výsledkom výskumu a inovácie. Táto technológia bola doteraz využívaná v našich top produktoch, dnes sa stáva základom aj tých štandardných.

Hlavné tajomstvo novej receptúry, ktorej výsledkom je lepiaca malta krémovej konzistencie, spočíva v kvalite kremičitého piesku, ktorý má dobrú chemickú odolnosť a stabilitu, čo je zaručené tým, že nereaguje s ostatnými zložkami lepiacej zmesi. Neovplyvňuje kvalitu lepiacej malty, ani konečnú kvalitu či vzhľad obkladanej plochy, a to všetko z neho robí ideálne plnivo. 

Zároveň, kremičitý piesok pomáha zlepšiť  mechanické vlastnosti lepiacej malty - tvrdosť, pevnosť v ťahu a odolnosť proti oderu. A, v neposlednom rade, patentované zastúpenie jednotlivých frakcií zrna spolu so špeciálnymi spojivami je základom pre zvýšenie výkonnostných parametrov - priľnavosti lepiacej malty k podkladu a obkladovým prvkom, pružnosti či odolnosti v extrémnych podmienkach. 

Ako po masle!

Aj keď všetky spomenuté benefity novej lepiacej malty sú dôležité, ako prvé spracovateľ pocíti dokonalú a jednoduchú spracovateľnosť. Ak počujete o niečom, že to ide ako po masle, všetkým je hneď jasné, že to „niečo“ ide ľahko, jednoducho, podľa predstáv a bez zbytočných komplikácií. Presne tak, ako lepenie s novou Pružnou lepiacou maltou KGX 65.

Viac informácií o produktoch Murexin nájdete na www.murexin.sk    

Môžem Vám nejako poradiť?
Ľubomír Sirota
Obchodný zástupca
0948 154 157
V čase od 17:00 do 08:00 nám môžete zanechať správu. Budeme vás kontaktovať hneď ako to bude možné.

Zanechať správu
Andrea Friščáková
obchodná zástupkyňa
0948 888 413
V čase od 17:00 do 08:00 nám môžete zanechať správu. Budeme vás kontaktovať hneď ako to bude možné.

Zanechať správu

Ďalšie články

Aké inžinierske siete potrebuje váš dom?
Dostupnosť inžinierskych sietí je jednou zo zásadných podmienok pre výber pozemku a výstavbu domu.
28.10.2019 4028x
Zmena otváracích hodín počas sviatkov
Otváracie hodiny počas vianočných sviatkov v stavebninách REDOS sa menia. Naše prevádzky budú otvorené nasledovne.
12.12.2023 504x